Ručné náradie – gola sady

Ručné náradie

Praktické ručné náradie a gola sady pre každého

Ručné náradie je najlepším pomocníkov profesionálnych majstrov i domácich kutilov. Tam, kde treba nie niečo pritiahnuť, namontovať či rozobrať, prichádza na rad ručné náradie. Praktickým riešením sú najmä gola sady, známe aj ako gola kľúče či nadstavcové hlavice.

Vyberte si ručné náradie a gola sady podľa vašich potrieb

Kvalitné ručné náradie by vám rozhodne nemalo chýbať. Z času na čas sa ručné náradie zíde nie len majstrom opravárom, mechanikom či inštalatérom, ale i domácim majstrom. Obľúbeným ručným náradím sú preto najmä praktické sady náradia či gola sady.

Ak sa pýtate prečo práve gola sady, odpoveď je jednoduchá. Gola sady dokážu nahradiť ručné náradie ako šraubováky či klasické kľúče. Môžete ním s ľahkosťou šraubovať rôzne druhy šraub, uťahovať a povoľovať matice rôznych veľkostí a zakaždým stačí len vymeniť vhodný nadstavec na račni. Vhodné sú preto na práce v garážach, v pracovných dielňach či doma na záhrade.

Ručné náradie

Aké ručné náradie by vám nemalo chýbať a čo obsahujú univerzálne gola sady?

Ručné náradie je základnou výbavou každého majstra. Šraubováky, kľúče, skrutkovače, kliešte či pinzety sa zídu na pracoviskách, ale i v každej domácnosti. Ručným náradím sa manipuluje len silou ruky, takže je využiteľné aj pri výpadkoch elektriny či na ťažko dostupných miestach.

Obľúbený ručným náradím sú kompletné gola sady. Tie spravidla obsahuje račňu čiže špeciálny kľúč, určený na uťahovanie a povoľovanie matíc. Skvele dokáže nahradiť klasické kľúče i na miestach s malým priestorom na manipuláciu.

Ďalšou súčasťou sú hlavice či nástavce, ktoré sa nasádzajú priamo na račňu. Hlavice sú viachranné čím znižujú možnosť deformácie matíc. Je do nich možné pripevniť i rozličné druhy bitov, a tým nahradiť klasický skrutkovač. Bity sú malými šraubovákmi v rozličných veľkostiach a tvaroch – ako napríklad viaczubé, ploché, imbusové, krížové, šesťhranné a iné.

Vyberte si kusy ručného náradia podľa vašich potrieb alebo kompletné sady náradia či gola sady a majte všetko potrebné pohromade.